Wspinanie się po górach to dla wielu osób nie tylko hobby, ale prawdziwa pasja. Jednak do każdej wspinaczki należy się odpowiednio przygotować. Między innymi zaopatrzyć należy się w sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo. Mowa tu m.in. o kasku i uprzęży.

Kask

Wspinaczka górskaOd razu można powiedzieć, że bez kasku absolutnie nie można podejmować się żadnej wspinaczki. Kask to podstawa. W razie zagrożenia może on uratować zdrowie, a nawet życie. Decyzja o wyborze właściwego kasku zawsze musi być dobrze przemyślana. Nigdy nie można kupować kasku pierwszego lepszego. Przed zakupem zawsze należy przymierzyć kilka modeli, aby na pewno wybrać ten, który będzie leżał najlepiej. Najlepszym miejscem do zakupu kasku jest oczywiście profesjonalny sklep górski – https://www.polarsport.pl/.

Uprzęż

Konieczny do wspinaczki sprzęt to także wspomniana już uprzęż. Przy jej wyborze kierować należy się kilkoma zasadami. Najlepsze są takie o szerokich taśmach. Dają one bowiem największą wygodę podczas wieszania. Oczywiście wybór uprzęży uzależniony jest także od tego, na jakie góry podejmowana będzie wspinacza. Innymi słowy, jak często wystąpi konieczność wiszenia. Najlepiej w tym zakresie jest poprosić o radę specjalisty w sklepie górskim. Tam z pewnością dzięki fachowej pomocy można będzie idealnie dopasować uprzęż do własnych potrzeb.

Kask i uprzęż to oczywiście niejedyny potrzebny sprzęt. Zaopatrzyć należy się także choćby w odpowiednie buty wspinaczkowe oraz liny.