Świat sportu bez wątpienia ma wiele kolorów i wiele odcieni. Każdy może znaleźć dyscyplinę dla siebie, nawet kiedy będą to tylko spacery z kijkami czy jazda na rowerze. Nie każdy musi także brać udział w zawodach czy przebiec maraton. Można po prostu doskonale się bawić – w ruchu.

Radość ze sportu

Dzieciństwo jest czasem, kiedy najłatwiej nauczyć się czerpać przyjemność z fizycznego wysiłku. Najlepiej obserwować swoich rodziców i innych członków rodziny oraz otoczenia. Problem jednak, kiedy oni sami, chociaż zachęcają dziecko do sportu, to sami za aktywnością fizyczną nie przepadają. Wtedy pozostają rozmaite zajęcia szkolne i pozaszkolne. Dzisiaj dzieci masowo są zwalniane z zajęć wychowania fizycznego. Ta tendencja z pewnością przyczynia się do otyłości wśród najmłodszych. A przecież istnieje tyle sposób na zachęcenie maluchów do sportu, chociażby ciekawa, ładna bramka do piłki nożnej dla dzieci (https://www.sportbody.pl/pol_m_Dom-i-ogrod_Bramki-do-pilki-noznej-712.html) , która z pewnością sprawi, że maluch wyjdzie z domu i zobaczy co to jest i do czego służy.

Czego Jaś się nie nauczy…?

Z otyłych dzieci najpewniej wyrosną otyli, chorzy dorośli. W wielu przypadkach będzie już za późno na pełny powrót do zdrowia. Tymczasem wystarczy niewiele, by polubić sport i na pewno każda osoba, niezależnie od swojej wagi, wzrostu, obecnej kondycji i innych czynników, każdy jest w stanie znaleźć swoją ulubioną dyscyplinę, swoją ulubioną aktywność, którą będzie systematycznie uprawiał. Pomagają w tym czasem karnety na siłownię od pracodawcy, pomagają czasem zachęty ze strony przyjaciół lub członków rodziny. Zachętą do wejścia w świat sportu już w dzieciństwie mogą być fajne akcesoria kupowane przez rodziców swoim dzieciom. Przykładem mogą być bramki do piłki nożnej dla dzieci.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *