Dzisiaj coraz częściej wspomina się o wyjątkowo oryginalnym Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie – choćby w takich artykułach. Czym ono takim szczególnym się charakteryzuje? Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Jak wygląda Muzeum Wódki Polskiej?

Przede wszystkim trzeba tu powiedzieć, że jest to naprawdę bardzo współczesne muzeum. Generalnie nie spotkamy tu żadnych eksponatów i tabliczek przy nich, które trzeba będzie odczytywać. Tutaj bowiem wybieramy się na fascynującą podróż po świecie alchemii, wytwarzania wódki w dworkach a potem do ogromnych fabryk, które dzisiaj produkują ten jeden z najbardziej rozpoznawalnych alkoholi na świecie. 

Jak zarezerwować wizytę w Muzeum Wódki Polskiej?

Zasadniczo trzeba tylko tu pamiętać o tym, żeby zrobić to odpowiednio wcześnie. Standardowo obowiązuje tu termin minimum trzech dni wcześniej, jednak w okresie, kiedy jest więcej wolnego albo ferie czy święta, trzeba zadbać o nieco wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

Czy obcokrajowcy mogą pójść do Muzeum Wódki Polskiej?

No właśnie – wódka to bez mała nasz narodowy napój i zdecydowanie mamy się czym tu chwalić – jest on bowiem wyjątkowo ceniony pośród wielu koneserów. Co zatem naturalne, chcemy wziąć swoich zagranicznych znajomych i pokazać im unikalny proces powstawania wódki oraz zaproponować im degustacji. Czy jednak jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Wystarczy przecież zarezerwować wizytę w języku angielskim, francuskim, niemieckim albo hiszpańskim. W przypadku trzech ostatnich rezerwacji należy dokonać kilka dni wcześniej.