Weekend w naszej stolicy zdecydowanie nie może być nudny. Musi być więc przepełniony ciekawymi atrakcjami, klimatycznymi miejscami oraz charakterystycznymi zabytkami. Co warto zobaczyć w Warszawie w pigułce? 

1. Łazienki Królewskie

To zdecydowanie obowiązkowy punkt programu nawet najkrótszej wycieczki do Warszawy. Każdy odwiedzający stolicę, powinien wygospodarować chociaż godzinę, by przejść się w pięknym parku, ujrzeć Belweder, Pałac na Wodzie i pomnik Henryka Sienkiewicza. 

2. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie 

To muzeum warto zobaczyć z całą rodziną. Piękny pałac, zapierający dech w piersiach ogród, wyjątkowe pokazy muzyczno – świetlne zrobią wrażenie nawet na bardzo wymagających turystach. 

3. Muzeum Życia w PRL

Muzeum dla dzieci, jak i dorosłych. Przedstawiona codzienność w czasach PRL. Starsi przypomną sobie te czasy, przedmioty i codzienne życie. Ci młodsi dowiedzą się, jak żyło się kiedyś. Obowiązkowo należy je odwiedzić będąc w Warszawie. 

4. Muzeum Wódki w Warszawie

Miejsce kontrowersyjne? Absolutnie! Muzeum Wódki w Warszawie opisane przez Tripadvisor to miejsce przepełnione historią, która dotyczy jednego z najsławniejszych trunków na całym świecie – polskiej wódeczki. Niezwykle precyzyjne podejście do tematu, wiele szczegółów, świetne prezentacje, multimedia a nawet poczęstunek w specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu – to niezwykle ciekawa atrakcja dla dorosłych. Nie trzeba być koneserem wódki, by to miejsce odwiedzić. Warto jednak dowiedzieć się tych niezwykle ważnych i ciekawych informacji o wódce, która jest tak uwielbiana przez wielu Polaków i cudzoziemców.