Coraz częściej Polacy organizują sobie weekendowe wyjazdy. Wielu z nich w tym czasie decyduje się zobaczyć stolicę Polski. Dlaczego? Warszawa to miejsce, w którym na pewno nie można się nudzić. Wiele atrakcji, historycznych zabytków, nowoczesnych miejsc codziennie zachęca turystów do ich odwiedzenia. Co oferuje Warszawa turystom? Odpowiadamy poniżej. 

Wiele atrakcji w jednym miejscu

Starówka, Łazienki Królewskie, Pola Mokotowskie czy Ogród Saski to świetne miejsca na spacer i relaks – bez względy na pogodę. Starówka to miejsce wielokulturowe, w którym wszyscy, bez względu na wiek znajdą swoją przestrzeń. Każdy z powyższych punktów przyciąga turystów oraz stałych mieszkańców Warszawy, gdyż ciągle zachwycają one swoim pięknem i wyjątkowością. 

Historyczne zabytki

Osoby uwielbiające historię, które poszukują jej w miejscach, które odwiedzają doskonale będą czuły się na starówce. Historyczne ulice i kamieniczki charakteryzują się oryginalnością oraz wyjątkowym klimatem. Tuż obok znajduje się Zamek Królewski, który również często jest głównym punktem wycieczek. 

Nowoczesne muzea

Nie każdy uwielbia muzea i wielogodzinne oglądanie historycznych zabytków. Dlatego też twórcy tego muzeum, stworzyli miejsce, które jest bardzo oryginalne i niepowtarzalne. Muzeum wódki w Warszawie posiada ponad 10 000 eksponatów, które nawiązują do powstania tego trunku. Butelki, etykiety, szkła, reklamy – krok po kroku opisuje jak wódka powstawała oraz co sprawiło, że smakuje i wygląda tak jak dzisiaj. Muzeum wódki w Warszawie to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć.