Jeśli chodzi o napój, który głównie kojarzony jest z Polską to pierwsze, co przychodzi na myśl jest wódka. mamy tutaj bowiem możliwość produkowania najlepszego napoju tego gatunku, który kojarzony jest niezmiennie z naszym krajem. Dlatego warto z pewnością odwiedzić muzeum wódki w Warszawie i poznać tajniki powstawania tego kultowego napoju.

Wspomniane wyżej muzeum powinni odwiedzić nie tylko miłośnicy alkoholi, ale również – osoby zainteresowane historią. Jakby nie patrzeć – wspomniany trunek stał się niejako „specjałem narodowym”, który jest kojarzony z Polską podobnie, jak wino z Włochami, czy piwo z Niemcami. Poza aspektem historycznym i kulturowym w warszawskim muzeum poświęconym wódce można dowiedzieć się wielu ciekawostek, o których nie sposób poczytać w internecie.

Cena biletów nie należy do wygórowanych, a sam obiekt prezentuje się bardzo nowocześnie, pomimo zachowania swoistego, archaicznego architektonicznego klimatu. Zdecydowanie warto poświęcić kilka chwil na zahaczenie o ten punkt na trasie wycieczek po stolicy Polski.