Chociaż dopiero rozpoczął się rok szkolny, niektórzy rodzice powoli już myślą o feriach zimowych. Zorganizowanie dziecku ciekawego wypoczynku na tydzień lub dwa ferii, to bowiem naprawdę duża sprawa, zarówno pod względem finansowym jak też logistycznym. Ciekawych pomysłów trzeba zacząć szukać wcześniej, niektórzy robią to już jesienią.

Ferie na nartach

Komu zatem wizja wciąż odległych, jednak nieustannie zbliżających się ferii, cały czas chodzi po głowie, może to dobry moment na zapisanie dziecka na turnus, podczas którego będzie miała miejsce nauka jazdy na nartach dla dzieci (zobacz w HSki). W ten sposób zapewni się swojemu maluchowi ferie pełne atrakcji i sportu. Nauka jazdy na nartach, na przykład podczas tygodniowego turnusów czasie ferii, będzie wspaniałą przygodą, która może zaowocować miłością na całe życie. Miłością do nart.

Miłość do nart

Dzieci stosunkowo szybko uczą się jazdy na nartach, bo podchodzą do tego tematu bez stresu i z ciekawością. Jeżeli rodzice nie będą niepotrzebnie się niepokoić i stresować, czym mogą trochę „zarazić” dzieci, każdy przeciętny kilkulatek sprawny ruchowo, bez problemu nauczyć się jeździć na nartach. To kwestia czasami kilku dni, podczas których dziecko nauczy się podstawowych manewrów, dzięki czemu poczuje się pewnie i i z przyjemnością będzie rozwijało kolejne umiejętności. Korzyści z jazdy na nartach jest naprawdę sporo, jedną z nich jest niewątpliwie rozwinięcie koordynacji ruchowej, wypracowanie lepszej formy, a także odreagowania stresu i rozładowanie napięcia.