Krótsze lub dłuższe wycieczki, to sposób spędzania wolnego czasu, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób w bardzo zróżnicowanym wieku. Niezależnie od tego, czy planowana jest wycieczka w góry, do lasu czy nad jezioro, często okazuje się, że trzeba zabrać ze sobą przynajmniej kilka rzeczy. Niezbędny będzie wówczas dobry plecak turystyczny. Jak jednak wybrać najbardziej odpowiedni model?

Rozwiązania dopasowane do potrzeb

Zastanawiając się nad zakupem plecaka turystycznego nie ma co się kierować obowiązującymi trendami. Warto najpierw zastanowić się, w jakich okolicznościach plecak będzie najczęściej używany. Od tego powinna zależeć ostateczna decyzja zakupowa. Inne rozwiązania będą bowiem potrzebne osobie, która pakuje do plecaka jedynie prowiant na wycieczkę do lasu, a zupełnie inny plecak sprawdzi się w przypadku turysty, który wybiera się na wędrówkę górską trwającą kilka dni.

 

Elementy plecaka na które warto zwrócić uwagę

 

Pierwszą kwestią jest rozmiar plecaka – musi być on dopasowany (idealne znajdziesz tutaj) zarówno do indywidualnych potrzeb jak i do wzrostu. Użyteczny może być dodatkowy pas biodrowy oraz piersiowy, które znacznie poprawiają komfort używania plecaka, zwłaszcza jeżeli on sporo waży. Z elementów dodatkowego wyposażenia warto zwrócić uwagę czy  plecak posiada pelerynę przeciwdeszczową. Plecaki turystyczne powinny także posiadać elementy odblaskowe, zwłaszcza jeżeli turysta będzie poruszał się poza terenem zabudowanym po zmroku.