Telewizja, prasa, internet oraz wszystkie portale społecznościowe od kilku lat stawiają duży nacisk na regularne uprawianie sportu, dbanie o kondycję oraz zdrowy tryb odżywiania. Nie zawsze jednak czujemy się komfortowo, by zacząć chodzić na siłownie czy zajęcia fitness. O to 5 sprzętów, które przydadzą Ci się do ćwiczeń w domu. Warto w nie zainwestować i poświęcić chociaż 3 dni w tygodniu na proste ćwiczenia. Gwarancja lepszego poczucia zapewniona!

Po pierwsze – orbitrek

Orbitrek to najczęściej kupowany sprzęt przez polaków. Chętnie z niego korzystają osoby w każdym wieku. Ćwiczenia na nim angażują zarówno mięśnie nóg i pośladków oraz ramion i brzucha. Wystarczy tak naprawdę pół godziny ruchu na nim przy ulubionym serialu lub muzyce i szybko zauważymy efekty.

Po drugie – hantle

Już nawet najprostsze ćwiczenia z hantlami o różnej wadze świetnie wpływa na ramiona, plecy oraz całokształt sylwetki. Hantle możemy wykorzystywać przy różnych zestawach ćwiczeń. Sklep fitness oferuje hantle o różnej wadze i kształcie. Ostatnio dużą popularnością cieszą się hantle – kettlebell. To dobry sposób na urozmaicenie i unowocześnienie swoich ćwiczeń.

Po trzecie – taśmy trx

Taśmy trx wiodą prym od kilku lat podczas treningu kardio oraz interwałowym. Wpływają efektywnie na rozwój mięśni oraz angażują do ćwiczeń sporą ilość mięśni. Sklep sportowy w Białymstoku SportBody.pl np. w swojej ofercie ma różnorodne taśmy, które spokojnie można dostosować do różnej wagi i wzrostu użytkownika. Taki sprzęt nie zajmuje wiele miejsca a 40-minutowy trening pozwala spalić tyle, co np. 20-minutowy bieg.

Po czwarte – piłka gimnastyczna

Piłki gimnastyczne są łatwo dostępne. Możemy dostać je zarówno w profesjonalnych sklepach sportowych (sklep fitness), jak i centrach handlowych. Piłka musi być odpowiednio dobrana do wzrostu ćwiczącego. Dodatkowym atutem jest również posiadanie przez piłkę systemu ABS, który chroni ją przed gwałtownym pęknięciem.

Po piąte – mata do ćwiczeń

To jak najbardziej najmniej kosztowny wydatek. Może okazać się niezbędna przy wykonywaniu popularnych „brzuszków” czy „pompek”. Mata do ćwiczeń pozwoli nam również na stabilne wykonywanie niektórych ćwiczeń oraz świetnie sprawdzi się przy rozciąganiu mięśni po treningu i relaksacji. Warto mieć ją w swoim domu.