Świat sportu bez wątpienia ma wiele kolorów i wiele odcieni. Każdy może znaleźć dyscyplinę dla siebie, nawet kiedy będą to tylko spacery z kijkami czy jazda na rowerze. Nie każdy musi także brać udział w zawodach czy przebiec maraton. Można po prostu doskonale się bawić – w ruchu.

Radość ze sportu

Dzieciństwo jest czasem, kiedy najłatwiej nauczyć się czerpać przyjemność z fizycznego wysiłku. Najlepiej obserwować swoich rodziców i innych członków rodziny oraz otoczenia. Problem jednak, kiedy oni sami, chociaż zachęcają dziecko do sportu, to sami za aktywnością fizyczną nie przepadają. Wtedy pozostają rozmaite zajęcia szkolne i pozaszkolne. Dzisiaj dzieci masowo są zwalniane z zajęć wychowania fizycznego. Ta tendencja z pewnością przyczynia się do otyłości wśród najmłodszych. A przecież istnieje tyle sposób na zachęcenie maluchów do sportu, chociażby ciekawa, ładna bramka do piłki nożnej dla dzieci (https://www.sportbody.pl/pol_m_Dom-i-ogrod_Bramki-do-pilki-noznej-712.html) , która z pewnością sprawi, że maluch wyjdzie z domu i zobaczy co to jest i do czego służy.

Czego Jaś się nie nauczy…?

Z otyłych dzieci najpewniej wyrosną otyli, chorzy dorośli. W wielu przypadkach będzie już za późno na pełny powrót do zdrowia. Tymczasem wystarczy niewiele, by polubić sport i na pewno każda osoba, niezależnie od swojej wagi, wzrostu, obecnej kondycji i innych czynników, każdy jest w stanie znaleźć swoją ulubioną dyscyplinę, swoją ulubioną aktywność, którą będzie systematycznie uprawiał. Pomagają w tym czasem karnety na siłownię od pracodawcy, pomagają czasem zachęty ze strony przyjaciół lub członków rodziny. Zachętą do wejścia w świat sportu już w dzieciństwie mogą być fajne akcesoria kupowane przez rodziców swoim dzieciom. Przykładem mogą być bramki do piłki nożnej dla dzieci.