Wyjeżdżając do konkretnego kraju chce się wcześniej dowiedzieć o jego znakomitościach, a także o historii, która może zachwycić w zwiedzanych zabytkach. Dlatego też wakacje w Macedonii mogą być obfite w zobaczenie wielu interesujących lokalizacji (również dla fanów turystyki górskiej), jak również w stworzenie swoistej wycieczki objazdowej po najważniejszych obszarach. Warto zatem już teraz wyszukać odpowiadającą ofertę bogatą w najróżniejsze doznania. Ceny wakacji w Macedonii nie są wysokie w porównaniu do innych, popularniejszych kierunków zachodnio i środkowoeuropejskich. Relaks i zobaczenie jak najwięcej będą ze sobą szły w parze, więc nie ma co czekać – lećmy szybko zabukować konkretny termin na wakacje.

Co warto zobaczyć w Macedonii? – zbiór ważnych miejsc

atrakcje Macedonii
Skopje, Macedonia

Decydując się na zwiedzanie Macedonii, ma się tutaj spore pole do popisu. Na jednym terenie się nie skończy, za to będzie można podziwiać istne cuda natury znajdujące się w każdym kierunku w jakim się udamy. Stolica Skopje a także pomniejsze miasta bogate są w zabytki, a także mieszankę kultury greckiej, tureckiej, muzułmańskiej. Przyczynia się do tego, że niedaleko siebie można rozkoszować się wyglądem meczetu, barwnych świątyń oraz pomnikami postaci historycznych. Im dalej od miast, tym można chodzić po jeszcze mniej utartych szlakach, które nie zdołały zostać zdobyte przez tłumy turystów. Do zwiedzania jest naprawdę sporo, więc trzeba konkretnie ustalić sobie plan każdego dnia, by można było nabrać siły do penetrowania dalszych zakątków.

Wakacje w Macedonii – piękno natury na wyciągnięcie ręki

Perły są najpiękniejszą i najpopularniejszą formą pamiątki, jaką możemy przywieźć z tamtych rejonów. Naczynia z gliny i rondelki mogą stać się wyposażeniem naszej kuchni a to wszystko dzięki poznaniu tamtych smaków i chęci przywiezienia ich ze sobą. Nie ma nic cenniejszego niż odtwarzanie w swojej rzeczywistości na co dzień tych szczególnych chwil, które towarzyszyły w czasie wakacji. Piaszczyste plaże, rezerwat źródeł, park narodowy, skalne miasto Kuklica, największy chrześcijański krzyż na świecie na górze Vodno, miasto Kratovo na wygasłym wulkanie – wszystko to może zostać zobaczone przez nas samych w Macedonii, która urzeknie nie raz.

Kategorie: Góry