Końcówka jesieni to ostania chwila na przygotowanie się do nadchodzących zimowych miesięcy. Jednym z przedmiotów, który wspomoże nas w tym chłodnym okresie jest termos. Na co zwrócić uwagę, aby spełniał nasze oczekiwania?

Zastanów się czego oczekujesz

Pierwszą czynnością powinno być określenie naszych oczekiwań. Oferowane przez producentów pojemniki różnią się kształtem, pojemnością oraz elementami konstrukcji. To, które rozwiązanie bezie satysfakcjonujące dla nas zależy głównie od sposobu wykorzystania.

Tradycyjnym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno na stoku narciarskim, jak i w czasie wypadu za miasto jest klasyczny termos, którego nakrętka posłużyć może jako kubek. Takie rozwiązanie pozwali na picie ciepłej herbaty w kubku w każdych warunkach.

Z kolei do użytku w mieście poleca się termosy termiczne. W tym przypadku nakrętka nie może posłużyć jako kubek, aczkolwiek możemy komfortowo napić się herbaty lub kawy bezpośrednio z pojemnika. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych.

Cechy termosu

Gdy już wiemy, jaki termos pragniemy zakupić powinniśmy sprawdzić jego podstawowe parametry. Informacje o zakresie temperatur, jak i o czasie utrzymywania ciepła powinny być podane przed producenta. Pamiętajmy, że tego rodzaju dane są określane w warunkach laboratoryjnych.

Może się więc okazać, że w praktyce termos będzie oddawał ciepło szybciej, aniżeli gwarantuje to producent. Zwróćmy również uwagę, czy zewnętrzna część termosu posiada praktyczną warstwę antypoślizgową. Inną ważną cechą są materiały, z jakich wykonany został termos.

Kategorie: Góry