Warszawa to wyjątkowe miasto, w którym znajduje się kilkadziesiąt niepowtarzalnych muzeów. Niemniej jednak, bez cienia wątpliwości jednym z najciekawszych z nich jest Muzeum Polskiej Wódki. Udając się do tego muzeum zyskuje się niepowtarzalną okazję zapoznania się nie tylko z historią tego trunku, ale również z jego wpływem na polską kulturę oraz historię. Co warto wiedzieć o muzeum?

Muzeum wódki w Warszawie

Nikt nie może zaprzeczyć temu, że wódka jest dobrem narodowym i elementem naszego dziedzictwa. Jest to również jeden z najważniejszych atrybutów polskości za granicą. Z tego względu stworzone zostało Muzeum Wódki w Warszawie, które w jednym miejscu może przybliżyć nie tylko historie tego trunku, ale również pomoże zdobyć wiedzę na temat stosowanych surowców, czy też procesów produkcyjnych.

Udając się do tego niepowtarzalnego muzeum, zyskuje się również możliwość poznania unikatowych walorów smakowymi polskiej wódki. Odbędzie się to w profesjonalnej części gastronomiczno-usługowej. Z kolei wiedza merytoryczna zostanie przekazana zwiedzającym w formie interaktywnych ekspozycji, projekcji oraz prezentacji. W przypadku zapoznawania się z walorami smakowymi wódki odbędzie się to w barze 3/4, do którego przynależy urokliwy taras.

Samo muzeum znajduje się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji. Wchodząc do muzeum w pierwszej kolejności zwiedzający zapoznają się z główną ekspozycją, czyli z miejscem, w którym ulubiony trunek Polaków uzyskuje swój niepowtarzalny smak. Kontynuując zwiedzanie muzeum goście zapoznają się z wirtualną pracownią średniowiecznego alchemika.

Będzie również możliwość poznania szlacheckiego dworu oraz zwiedzenia przestrzeni, gdzie swoje obowiązki wykonuje gorzelnik. Podczas zwiedzania osoby odwiedzające zapoznają się również z ogromną ilością ciekawostek związanych z alkoholem. Będzie się można dowiedzieć między innymi, jaki wpływ wódka wywarła na polską politykę. Należy jednak podkreślić, że to tylko część atrakcji, które przygotowało muzeum!