Mimo, iż w ostatnich latach bardzo modne stały się wczasy zagraniczne w formie all inclusive, nadal wiele osób zamiast tego wybiera biwakowanie ze znajomymi nad jeziorem. Oczywiście, każde rozwiązanie posiada swoje plusy jak i minusy. Nie ulega wątpliwości, że zagraniczne wojaże są znacznie droższe. Czterogwiazdkowy hotel, przelot oraz jedzenie i picie bez ograniczeń generują znacznie wyższe koszty niż wynajem namiotu 3 osobowego i jedzenie konserw w ramach posiłków. Oczywiście, warto dopasować wakacje pod siebie, swoje upodobania i również aktualną sytuację zawodowo-rodzinną. Nie da się ukryć, że z rozwiązań all inclusive pod palmami korzystają zazwyczaj rodziny z małymi dziećmi, chociaż, na całe szczęście, coraz więcej tego typu familii wybiera wczasy pod namiotem.

Co zabrać ze sobą na biwak?

Z pewnością wakacje z maluchem pod namiotem nie należą do najłatwiejszych. Urlop z dzieckiem ogólnie nie należy do najłatwiejszych! Warto dobrze przygotować się do takiej wyprawy i zabrać wszelkie niezbędne przedmioty. Pierwszą rzeczą o jakiej trzeba pomyśleć jest namiot 3 osobowy – www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/namioty/namioty-3-osobowe.html. Mimo, że dziecko jest jeszcze małe, lepiej zapewnić sobie trochę więcej przestrzeni, niż inwestować w namiot dla dwójki. Oczywiście, większość pól kampingowych oferuje wynajem namiotów, jednak jeśli zamierza się w przyszłości jeździć na biwaki, można kupić swój na własność. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą:

– słoiczki z obiadkami dla malucha lub palnik, na którym można mu coś ugotować;
– krem przeciwsłoneczny;
– skuteczny środek na kleszcze i komary;
– materacyk i koce do spania.

Gdzie kupić namiot 3 osobowy?

W sieci znaleźć można mnóstwo sprzedawców, wystawiających na sprzedaż przenośne domki biwakowe. Jednak znacznie lepiej kupić namiot w sklepie stacjonarnym – na przykład w sklepie górskim. Wówczas można porozmawiać ze sprzedawcą i zasięgnąć ciekawych porad.

Kategorie: Góry