Należy zdawać sobie sprawę, że transport nart nie jest łatwym zadaniem. Użytkownicy podczas podróży bardzo często martwią się czy wspomniane produkty przypadkiem nie zniszczą żadnych przedmiotów. Rekomendowane jest zatem zaopatrzenie się przed jakimkolwiek wyjazdem w wysokiej jakości pokrowce na narty.

Czym jednak należy się sugerować przy ich wyborze?

Konieczne jest przede wszystkim upewnienie się czy dany pokrowiec na pewno będzie pasował do posiadanego modelu nart. Warto wiedzieć, że zupełnie inne rozmiary i kształty mają biegówki i narty zjazdowe. Należy mieć świadomość, że pokrowiec powinien być od 5 do 10 cm dłuższy od nart. Użytkownik powinien się także upewnić czy omawiany produkt domknie się w momencie, gdy narty zostaną już w nim umieszczone przede wszystkim w miejscu wiązań. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane wiązania w niektórych dostępnych modelach są umieszczone wyżej.

O czym należy jeszcze wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie?

Warto wiedzieć, że obecnie narciarze mogą zaopatrzyć się także w specjalne pokrowce na narty, w których znajduje się dodatkowe miejsce przeznaczone na kijki narciarskie. Należy zdawać sobie sprawę, że nie wszyscy producenci działający na tym trudnym i wymagającym rynku będą informowali o wspomnianym fakcie. Rekomendowane jest zatem w przypadku ewentualnych wątpliwości zapytanie obsługi sklepu czy produkt posiada dodatkową kieszeń na kijki. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w produkt renomowanego producenta w specjalistycznym sklepie.

Pokrowiec na narty dostępny na stronie KrakowSport.pl.