Nordic walking to ostatnio bardzo popularna aktywność wykonywana zarówno przez osoby młode, jak i seniorów. Dzięki swojej wszechstronności i prostocie możliwa jest do podjęcia niemalże przez każdego, a stopień zaawansowania uzależniony jest od wieku, stanu zdrowia czy możliwości sportowca. Ruch ten wykonywany jest przy pomocy specjalnych narzędzi, którymi są kijki do nordic walking. Jaki sprzęt wybrać do tego rodzaju aktywności? Jakie zalety chodzenia z kijami można wyróżnić?

Sprzęt do nordic walkingu

Spacerowanie z kijami to aktywność bardzo prosta, nie wymagająca posiadania specjalnych umiejętności. Jedynym warunkiem jest zgromadzenie odpowiedniego sprzętu w postaci kijków nordic walking. Czym one się charakteryzują? Jak dobrać odpowiedni produkt?

Kijki nordic walking powinny być przede wszystkim lekkie. Ich regulowana konstrukcja pozwala wydłużyć lub skrócić trzon, dzięki czemu pasują do każdego, bez względu na wzrost. Kije u góry zakończone są wygodnymi, wyprofilowanymi, miękkimi rączki, które gwarantują pewny oraz komfortowy chwyt. Dodatkową zaleta jest posiadanie pasków, które można założyć na nadgarstki – sprzęt nie będzie wypadał i wysuwał się.

Udołu kijków do nordic walkingu znajdują się zaostrzone groty oraz gumowe osłonki, które umożliwiają spacerowanie po betonie oraz twardej nawierzchni.

Zalety spacerowania z kijami

Tego rodzaju aktywność bardzo korzystnie wpływa na cały organizm. Ponadto posiada wiele ciekawych cech. Wśród najbardziej zauważalnych zalet wyróżnia się:

– prostotę i brak ograniczeń,

– właściwości rehabilitacyjne,

– możliwość dostosowania tempa i intensywności do potrzeb i poziomu zaawansowania,

– korzyści psychiczne i emocjonalne,

– sport wykonywany na świeżym powietrzu,

– możliwość oderwania się od codziennych obowiązków,

– wzmacniania całego ciała, możliwość zrzucenia zbędnych kilogramów

– wiele innych.