Zawodowcy oraz amatorzy narciarstwa zjazdowego od lat cenią sprzęt marki head. Narty zjazdowe head można zaobserwować u sportowców, zdobywających medale podczas ważnych zawodów narciarskich, oraz u amatorów szusujących po stokach w sezonie zimowym. Najlepsze rozwiązania sprawdzające się u zawodowców są przenoszone na narty do jazdy rekreacyjnej.

Narty Head WorldCup Rebels

Sztandarową grupą produktów marki Head pozostają narty zjazdowe head WorldCup Rebels. To właśnie do tej serii sprzętu należą najbardziej zaawansowane modele desek, używane przez profesjonalistów. Każdy model WorldCup Rebels jest inny, ale wszystkie mają wspólny mianownik. Są skonstruowane w ten sposób, aby osiągać maksymalne prędkości na stoku. Rozwiązania technologiczne wykorzystywane w sprzęcie dla zawodowych narciarzy marka head z powodzeniem wykorzystuje także przy produkcji sprzętu dla amatorów, umożliwiając im czerpanie pełnej przyjemności z uprawiania sportu.

Narty Head Supershape

 

Inną kolekcją proponowaną przez Head są narty zjazdowe head Supershape. Wyróżnikiem tej linii jest fakt, iż świetnie sprawdzają się one nawet w najbardziej wymagających warunkach pogodowych. Technologia Supershape oparta jest na powiększonej powierzchni rdzenia drewnianego, dzięki czemu umożliwia jeszcze bardziej dynamiczną jazdę.

Narty head zarówno z serii WorldCup Rebel, jak i Supershape posiadają innowacyjne rozwiązanie, jakim jest system EMC, czyli elektroniczny system tłumienia wibracji. Ta nowinka technologiczna przyczynia się do jeszcze lepszego komfortu jazdy.