Niezależnie czy amator sportów zimowych czy profesjonalista, każdy potrzebuje dobrej jakościowo kurtki narciarskiej. Mogłoby się wydawać, że zakup takiej kurtki to nic prostszego. Po prostu wystarczy wejść do sklepu, sięgnąć pierwszą lepszą kurtkę, która wydaje się ciepła i już, po sprawa. Oczywiście, to nie pierwszy raz kiedy okazuje się, że pozory mylą a zakup odpowiedniej kurtki narciarskiej, wcale nie jest tak banalnym przedsięwzięciem. Na co więc warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Wodoszczelność i oddychalność

kurtka

Do faktu, że na stokach narciarskich występuje wilgoć, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Z tego powodu, ważne jest, aby zainwestować w kurtkę na narty, która ów wilgoci będzie stawiać skuteczny opór. W tym celu warto spojrzeć na parametry techniczne. Za zatrzymywanie wilgoci odpowiada membrana i od współczynnika liczbowego zależy, jak dobrze będzie chroniła przed wodą. Optymalna na stok będzie membrana 8000 lub 10000. Takie zabezpieczenie pozwoli na swobodne uprawianie górskich aktywności. Warto też zwrócić uwagę na paro przepuszczalność (oddychalność) membrany. Im wyższa, tym lepiej.

Pozostałe elementy – funkcjonalność

Wybierając kurtkę narciarską dostępną online, dobrze jest również zwrócić uwagę na to jak funkcjonalna ona będzie. Czy znajduje się w niej odpowiednia ilość kieszonek (np. kieszeń na gogle czy rękawice) oraz czy ubranie, posiada kaptur, który w zimowej aurze może być istotnym elementem ochrony głowy.

Z powyższych powodów, dobrze jest zastanowić się nad zakupem, aby kurtka na narty była funkcjonalna i dostosowana do uprawiania tak wymagającego sportu.