Tak, wszyscy wiedzą, że spodnie narciarskie powinny być nieprzemakalne. To chyba jedna z najważniejszych cech, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup takiego asortymentu. Co jeszcze należy wiedzieć o takim elemencie garderoby? Oto kilka najważniejszych uwag, które powinna wziąć pod uwagę każda osoba, chcąca być pewna tego, że jest dobrze przygotowana na wizytę na śniegu.

Niekorzystne warunki pogodowe

Spodnie na narty muszą chronić przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. W szczególności, że to właśnie od nóg zbierają się najczęściej wszelkiego rodzaju zachorowania. Takich rzeczy lepiej unikać, miło wspominając wyprawę na narty. Warto więc mieć pod ręką spodnie, które mają membranę. Dlaczego? Ponieważ lepiej zapewniają one ochronę — chociażby nie wiadomo co się działo. W sklepach można otrzymać spodnie w wersji dwuwarstwowej, dwu i pół warstwowej, jak również trzy warstwowej. Na najbardziej mokre trasy polecane są trzy warstwy. Najbardziej lekkie to te, które posiadają dwie warstwy materiału.

spodnie na narty

Wentylacja w spodniach na narty

Temat często pomijany, a równie ważny, jeżeli chce się mieć pewność, że ma się na sobie odpowiednie spodnie narciarskie Kraków. Wentylacja, dzięki której skóra może lepiej oddychać. Boczne otwory zapewniającą wentylację, odpowiedzialne są za dobrą cyrkulację powietrza. Przy zjazdach skiturowych polecane są spodnie, które posiadają otwory wentylacyjne po zewnętrznej stronie nogawek. Zapewniają one narciarzom zdecydowanie lepszy komfort podczas jazdy.