Sporty walki cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego zawodnika walczącego na ringu są rękawice. Ze względu na dużą ilość dostępnych modeli, warto przyjrzeć się bliżej ofercie producentów, by dowiedzieć się, jaki sprzęt najlepiej wybrać.

Rodzaj zastosowanego materiału

Zawodnicy uprawiający kickboxing korzystają z rękawic zamkniętych. Do ich wytworzenia używa się skóry naturalnej bądź syntetycznej. Charakterystyczną cechą tych pierwszych jest znakomita trwałość oraz dobre odprowadzanie wilgoci i wody. Dzięki temu zapewniają komfort dłoniom podczas toczonych walk. Wadą produktów ze skóry naturalnej jest ich stosunkowo wysoka cena. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z ze sportami walki, mogą zdecydować się na rękawice do kickboxingu z materiału syntetycznego, które są zdecydowanie tańsze (do kupienia na: https://www.fightershop.com.pl/c161-rekawice-bokserskie).

Rozmiar i sposób zapięcia

Istotne znaczenie ma również odpowiedni dobór rozmiaru. W związku z tym, że wraz ze wzrostem objętości rośnie waga rękawic, rozmiar podawany jest w uncjach. Producenci sprzętu w swej ofercie mają sprzęt w rozmiarach:

  • 4-6 oz,
  • 8 oz,
  • 12 oz,
  • 14 oz i więcej.

Pierwsze z wymienionych przeznaczone są dla najmłodszych zawodników w wieku od 5 do 10 lat. Nastolatkowie w wieku do 16 lat najczęściej korzystają z rozmiaru 8 oz. Największą popularnością cieszy się rozmiar 10-12 oz, który charakteryzuje się dużą uniwersalnością. Decydując się na zakup rękawic, warto wybierać te z zapięciem na rzep. Zastosowanie pasków na rzep pozwala na precyzyjną regulację siły zapięcia. Modele sznurowane są mało praktyczne, ponieważ ich zakładani i zdejmowanie jest czasochłonne.