Zakup kuchenki turystycznej pozwoli nam cieszyć się smacznym jedzeniem podczas podróży. Kuchenka poradzi sobie w każdych warunkach, dając użytkownikom komfort. Jednym z ciekawszych rozwiązań są kuchenki Jet Boil, które cieszą się popularnością na rynku. Sięgają po nie miłośnicy długich i krótkich podróży w dalekie zakątki Polski lub świata. Czym cechuje się to urządzenie? Dlaczego warto je wybrać? Co oferuje producent? Gdzie dokonamy zakupu?

Jet Boil

Kuchnia obozowo-wyprawowa przyda nam się w wielu sytuacjach. Pozwala sprawnie i bezproblemowo przygotowywać różnorodne posiłki. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, które dopasujemy do swoich oczekiwań. Rewolucję zapoczątkowała marka Jet Boil, która zaoferowała nowoczesne produkty w 2001 roku. Założycielem firmy byli Perry Dowst i Dwight Aspinwall. Pomysł na kuchnię obozową narodził się z frustracji założycieli, którzy mieli dosyć ciężkich systemów, które były wtedy popularne. Przygotowali zatem całkiem nową propozycję, która jest ceniona aż do dziś. Unikatowy system polegał na połączeniu konstrukcji palnika i naczynia do gotowania w jedną całość. W taki sposób powstała całkiem nowa propozycja – kuchenka gazowa turystyczna. Dodatkową nowością było zastosowanie użebrowania naczynia, które zostało zamontowane w jego części dolnej. Pierwsze produkty tego typu składały się z garnka i prostego palnika. Z czasem rozszerzono ofertę, dając ergonomię i wydajność urządzenia.

Kuchenka turystyczna

Optymalny projekt kuchenki zapewnia kompaktowość podczas transportowania. Palniki odznaczają się tym, że do naczynia mieści się standardowy kartusz gazowy i palenisko. Amerykański producent przez kolejne lata rozszerzał ofertę, dająć nam to, co najlepsze. Podstawowym modelem z kolekcji Jet Boil jest Jet Boil Zip. Personalny system gotowania jest łatwy w obsłudze. Posiada wszelkie zalety systemów tego typu, takie jak:

  • kompaktowość,
  • niewielka waga,
  • system rozprowadzający energię płomienia na dnie naczynia.

Wszystkie naczynia w tym wypadku są wyposażone w pokrywkę z otworem do nalewania płynów. Elementem wykańczającym jest uchwyt, wykonany z taśmy syntetycznej. Postawmy na taki model kuchenki gazowej, jaki doskonale spełni nasze oczekiwania. Zakupu dokonamy z łatwością w internetowym sklepie. Bez wychodzenia z domu zamówimy kuchenkę, która przyda nam się podczas podróży, czy też gotowania w plenerze. Zachowanie wygody i doskonałej jakości systemu to spore atuty Jet Boil. Producent ten dokłada wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania klientów.

 

Kategorie: Góry