Chociaż wydaje się to oczywiste, to nie każda osoba wie, że do pływania na jachcie konieczne są nie tylko odpowiednie uprawnienia, ale również duża wiedza praktyczna. Bez wątpienia jedną z podstawowych umiejętności, którą musi posiąść każdy żeglarz, niezależnie od rodzaju jednostki pływającej, jest wiedza o nawigacji.

Odpowiedni kurs

Wbrew pozorom różnorodne kursy nawigacji morskiej przeznaczone są nie tylko do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jednostkami pływającymi, ale również dla osób doświadczonych oraz osób planujących świadczyć profesjonalne usługi z zakresu m.in. prowadzenia rejsów. W praktyce oznacza to, że kurs jest dostosowany do grupy a sposób, w jaki jest przeprowadzany, może być bardzo różnorodny. O czym jeszcze warto wiedzieć w kontekście kursów?

Co warto wiedzieć?

Każda osoba, która chciałby się nauczyć m.in. korzystania z map elektronicznych, czy też map tradycyjnych musi zapisać się na kurs nawigacji. Warto jednak mieć na uwadze, że nie odbywają się one na terenie całej Polski, ale raczej w określonych lokalizacjach. Dodatkowo nie można liczyć na zapisanie się na kurs wczesną wiosną, czy też jesienią, ponieważ znakomita większość z nich organizowana jest latem.

Dodatkowo na kurs, nie zależnie od poziomu jego zaawansowania, warto zapisać się znacznie wcześniej. Większość z tworzonych grup przeznaczona jest dla wąskiego grona. W związku z tym może się okazać, że osoby szukające wolnych miejsc w lecie nie zdołają zapisać na kurs. Na koniec lepiej sobie uświadomić, że kurs kursowi nierówny! Dlatego zawsze należy stawiać na kursy organizowane przez profesjonalistów.

Kategorie: Sporty wodne