Uzdrowiska w Polsce to kierunek podróży dla bardzo wielu osób, które pragną nieco podreperować swoje zdrowie. Aby taki wyjazd przyniósł spodziewane korzyści, to musi trwać odpowiednią ilość czasu. W przypadku wyjazdów sanatoryjnych refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia pacjent do konkretnego sanatorium kierowany jest zazwyczaj na okres trzech tygodni. Planując wyjazd samemu ma się mniej ograniczone możliwości. Mapa polskich uzdrowisk jest na tyle bogata, że z pewnością uda się wybrać idealne miejsce na wypoczynek.

Czym kierować się przy wyborze sanatorium w Polsce?

Sanatoria w Polsce są bardzo różnorodne. Dużą popularnością cieszą się miejscowości zlokalizowane w górach, ponieważ pobyt w takim miejscu umożliwia bliski kontakt z naturą. Wśród najbardziej znanych polskich uzdrowiska trzeba wymienić takie miejscowości jak Rabka Zdrój, Krynica Zdrój, Rymanów, Szczawnica czy Kudowa Zdrój. Wybierając sanatorium trzeba się kierować przede wszystkim zaleceniami lekarza.

mapa polskich uzdrowisk

Jak dotrzeć do sanatorium?

 

W większości przypadków nie powinno być najmniejszych problemów z dotarciem do wybranego sanatorium, ponieważ miejscowości uzdrowiskowe są przeważnie doskonale skomunikowane z resztą kraju. Można korzystać z połączeń kolejowych lub autobusowych. Ze względu na duży ruch turystyczny, planując wyjazd do sanatorium warto bilety kupić odpowiednio wcześniej. Sanatoria na terenie całego kraju posiadają bardzo rozbudowaną ofertę dostosowaną do potrzeb zarówno ludzi młodych jak i tych nieco starszych. Oprócz pożytku dla zdrowia, wyjazd do sanatorium może być też ciekawą przygodą i okazją do poznania ciekawych zakątków kraju.

Kategorie: Nagrody