Osoby przygotowujące się do wyjazdu na wakacje, który będzie bardziej survivalowy niż luksusowy, często martwią się o warunki do spania. Oczywistym jest, że o łóżkach raczej nie ma co marzyć i pozostanie spanie na podłodze lub ziemi. Czy da się w ogóle tak spać? Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotować do takiego nocowania?

Czy spanie pod chmurką jest bezpieczne?

Ludzkość przed wieloma tysiącami lat zeszła z drzewa i rozpoczęła proces ewolucji, trwający do dnia dzisiejszego. Oczywistym jest, że pierwszego dnia po wyprostowaniu się, ludzki przodek nie poszedł do kilku gwiazdkowego hotelu, tylko nocował pod gołym niebem. Jako potomkowie tamtego człowieka mamy to w genach.
Oczywiście przez lata luksusów gatunek ludzki przyzwyczaił się do wygodnego życia i choć dziś nadal wiele potrafi, to już potrzebuje pomocy w postaci dodatkowych sprzętów.

l

Co zabrać ze sobą?

Aby spędzić noc poza łóżkiem, trzeba być odpowiednie przygotowanym. Koniecznie trzeba posiadać śpiwór, matę samopompującą oraz w przypadku spania pod gwiazdami namiot.
Mata samopompująca ochroni ciało przed zimnem i wilgocią promieniującą z ziemi. Śpiwór zapewni ciepło, a namiot bezpieczeństwo i jeszcze większą dawkę ciepła.
Oczywiście dało by się gorącą lipcową noc spędzić bez tych dodatków ale towarzyszy temu ogromne ryzyko przeziębienia, a nawet poważnych chorób np. płuc. Nie warto jest więc ryzykować swoje zdrowie i lepiej jest posiadać wyżej wymienione dodatki.

Kategorie: Nagrody