Lato to czas, który lubimy spędzać nad wodą. Wyprawy nad wodę często kojarzą nam się z błogim lenistwem, opalaniem i „nic nierobieniem”. Jest jeszcze inny pomysł na wakacje nad wodą. Spływ kajakiem. Jak przygotować się do takiej przygody?

Pierwszy spływ kajakowy to duże przeżycie i nie lada wyzwanie. Trzeba wiedzieć jak przygotować się na taka wyprawę, by była ona przyjemna i pozostawiła niezapomniane wrażenia.

Po pierwsze odpowiednia odzież

Kurtka przeciwdeszczowa musi być zawsze. Niezależnie od tego jakie są prognozy pogody musimy być przygotowani na nagła zmianę warunków atmosferycznych. Odzież musi być ciepła i przede wszystkim sztuczna. Ubrania naturalne wchłaniają wodę i trudno jest je wysuszyć. Musimy pamiętać o komplecie ubrań na zmianę. Zaliczenie wywrotki na kajaku to chleb powszedni. Zmiana odzieży jest wtedy obowiązkowa.

Dobre zabezpieczenie przed wodą

Worki wodoszczelne w trakcie spływ kajakowego to podstawa wyposażenia. Worki wodoszczelne ochronią naszą odzież, ale również dokumenty, karty płatnicze, czy pieniądze. Worki wodoszczelne maja bardzo zróżnicowane rozmiary. Możemy zaopatrzyć się w niewielkie worki, w których ukryjemy pieniądze oraz dokumenty, oraz worki wodoszczelne, które ochronią nasze ubrania, jedzenie, czy posłużą za podręczną apteczkę.

Spływy kajakowe to niesamowita przygoda. Odpowiednie zaplanowanie wyprawy oraz przygotowanie się do niej zapewni masę świetnej zabawy i niezapomnianych przeżyć.