Życie niewątpliwie jest pełne szczęścia, ale pomimo to bardzo często potrafi postawić człowieka w trudnej sytuacji. Taką sytuacją jest bezpośrednie zagrożenie życia. Co należy wtedy zrobić, aby się uratować? Jeśli życie Twoje lub bliskich jest zagrożone, powinieneś niezwłocznie powiadomić o tym służby ratunkowe, które pomogą Ci uratować życie.

Z tego powodu powstał numer alarmowy 999 oraz 112. Dzięki szybkiej interwencji, w której kontaktujesz się ze służbami ratunkowymi, możesz uratować kogoś lub swoje życie. Nigdy nie czekaj, aż zagrożenie stanie się większe. Czym szybciej powiadomisz o tym ratowników, tym zwiększasz swoją szansę na przeżycie.

Żegluga – czym jest i w jaki sposób zainterweniować podczas zagrożenia życia?may day

Żegluga to środek transportu poruszający się na wodzie. Ma on na celu transportowanie statków oraz pasażerów, którzy się na nich znajdują. Decydując się na podróż statkiem, należy mieć na uwadze, że może pojawić się niebezpieczeństwo. Na całe szczęście na każdym statku znajduje się doświadczona osoba, która wie co zrobić w razie ewentualnego zagrożenia życia. Kapitan statku w razie zagrożenia życia ma obowiązek wypowiedzieć trzykrotnie słowa mayday.

May day co to znaczy? May day zostało dokładnie wyjaśnione na stronie FairWinds. Oznacza nagłe zasygnalizowanie zagrożenia życia, jest zatem wołaniem o pomoc w trudnej sytuacji. Mayday znaczenie ma nieocenione, ponieważ szybka interwencja kapitana statku zwiększy znacznie szansę na przeżycie reszty pasażerów.