Uszkodzony czy wybity ząb zazwyczaj wiąże się z wieloma problemami. Nie trzeba być specjalistą, aby wiedzieć, że taki uraz będzie się wiązał z wielkim bólem zarówno fizyczny, jak i w portfelu, gdyż naprawa takiego, żeby srogo kosztuje. Jeżeli jesteśmy amatorami i nie wiążemy z tym sportem większej przyszłości w postaci pasji to lepiej będzie zmienić dyscyplinę. Natomiast, gdy mma to nasza pasja, to aby uniknąć takiej, nieprzyjemnej sytuacji warto zabezpieczyć się poprzez używanie specjalnych szczęk.

Ochraniacz podstawowy

szczęka mma

Najbardziej rozpowszechniony typ ochraniaczy zwany również jako „aptecznym”, ponieważ możemy go zakupić w wielu centach handlowych czy aptekach. Ich cena zazwyczaj nie przekracza kilkunastu złotych. Stworzony został z jednej warstwy zapewnia minimalny poziom ochrony. Rekomendowany dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w sportach walki. Powinniśmy się na taki szczękę zdecydować, kiedy na treningach niema jeszcze walk zawodowych i zabezpieczamy się przed ewentualną pomyłką naszego partnera podczas ćwiczenia.

Ochraniacz żelowy

Chcący zapewnić wyższych poziom ochrony nasza szczęka mma powinna składać się z kilku warstw. Są to egzemplarze najczęściej wykorzystywane przez profesjonalistów oraz ćwiczące dłuższy czas. Warto podkreślić, iż każdy ochroniarz jest stworzony  materiałów termoplastycznych, które ulegają bardziej bądź mniej modelowaniu. Wybranie odpowiedniego dla nasz egzemplarzu jest bardzo ważne, gdyż nie może za mocno trzymać się naszych zębów oraz podczas treningu nie może nam wypaść. Pierwsza warstwa odpowiada za utrzymywanie się na naszych zębach, a druga podczas uderzenia rozkłada jego siłę na całą szczękę.