Początkujący sportowcy nieco przeceniają swoje możliwości fizyczne i dlatego są bardziej narażeni na przeciążenia i bóle kostno- stawowe. By im nieco ulżyć, należy sięgnąć po maść dla sportowców.

Dlaczego użycie maści dla sportowców to w tym przypadku dobry pomysł?

Po pierwsze jest duża szansa, że dzięki niej uraz się nie pogłębi, a mięśnie będą miały jak się zregenerować. Po drugie dzięki maści może uda się uniknąć przerw w treningu i nie będzie konieczności wzywania lekarza ani zabiegów z zakresu fizjoterapii. Po trzecie nikt chyba nie zaprzeczy, że maść dla sportowców połączona z odpowiednim masażem sprawi, że po przeciążeniach ani zmęczeniu fizycznemu nie będzie już najmniejszego śladu.

Kiedy najlepiej sięgać po maść dla sportowców?

Najlepiej zrobić to tuż przed rozpoczęciem rozgrzewki. Gdy mięśnie będą odpowiednio dogrzane, rozluźnione i elastyczne, jest mniejsze ryzyko odniesienia kontuzji. Można oczywiście profilaktycznie posmarować się nią również po treningu, by nie dopuścić do zbyt mocnego zakwaszenia mięśni. To potrzebne, zwłaszcza gdy zawody sportowe są wieloetapowe i trzeba rywalizować dzień po dniu.

Szybka regeneracja może w takim przypadku okazać się kluczem do sukcesu. Zresztą maści można użyć, gdy pojawi się już stosunkowo niewielki ból. Jak to mówią, lepiej zapobiegać niż leczyć. I właśnie tego podejścia do stanu swojego zdrowia próbują nauczyć juniorów i kadetów doświadczeni trenerzy sportowi.